0
Łucznicza 21, Łódź
+48 503-011-353
Blog
21/05/2020

4 sposoby na personalizację, które uczynią Twoją kurtkę unikalną

Kurtka to po pierwsze niezwykle praktyczny element stroju w chłodniejsze dni, ale po drugie jest również sposobem na ożywienie stylizacji. Ważne, by była wygodna i dostosowana do pogody, ale można jej też nadać własny indywidualny charakter. Jest wiele sposobów na stworzenie niepowtarzalnej kurtki. Wystarczy odrobina kreatywności i włożenia nieco artystycznej pracy. Oryginalny strój, którego nie spotka się na ulicy, jest na wyciągnięcie ręki.

4 sposoby na personalizację, które uczynią Twoją kurtkę unikalną

Przełamywanie standardów

 

Przede wszystkim projektując strój, należy myśleć wielowymiarowo. Nie wszystko musi się ze sobą zgadzać. Stylistyczne przełamywanie barier jest modne i dobrze się prezentuje. Można je osiągnąć poprzez odważny dobór materiałów. Kilkukolorowy patchwork lub gładka kurtka z mankietami i kołnierzem we wzory to tylko początek długiej listy sposobów na uczynienie kurtki unikatową.

 

Szycie spersonalizowanej kurtki pozwala na dużą dowolność. Warto pomyśleć o przełamaniu kanonów w kwestii kroju. Przykładowo skórzana kurtka z dwurzędowym zapięciem na guziki wykorzystuje element, który jest raczej domeną płaszczy. Na wiosnę można rozważyć opcję kurtki z rękawem ¾. Będzie wyglądała oryginalnie i pozostawi swobodę ruchów.

 

Wszystko zaczyna się od pomysłu


Być może o pomoc w spersonalizowaniu kurtki warto poprosić znajomego utalentowanego plastyka. Dużą popularność zyskuje malowanie na plecach ciekawych obrazków. Mogą one nawiązywać do ulubionych postaci filmowych czy hobby właściciela kurtki.

 

Aby dodać kurtce oryginalności, warto rozważyć dołączenie do niej paska. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku modeli skórzanych. Dzięki niemu talia zostanie podkreślona, a kurtka nabierze innego kształtu. Pasek może stać się również silnym akcentem, jeśli wykona się go z użyciem ciekawego materiału lub wykończy przy pomocy ćwieków.

 

Warto również zwrócić uwagę na kwestię różnych rodzajów wykończenia. Na przykład istotna jest ilość i umiejscowienie kieszeni oraz umieszczenie detali w postaci metalowych nap i nitów, czy też szlufek i pagonów. Czy bardziej wolimy stójkę czy kołnierz? Wygodnym i optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług szycia na miarę.

Wówczas mamy możliwość:

  • przedstawienia swojego projektu wymarzonej kurtki lub skorzystania z gotowych wzorów,
  • wyboru materiału,
  • przedstawienia swoich wymiarów,
  • wyboru dodatkowych elementów,
  • wybrać rodzaj szyć, zamków, zapięć czy wygląd kieszeni i kołnierza.

Czytaj również: Dlaczego wyroby skórzane uchodzą za produkty klasy premium?

Wstecz