0
Łucznicza 21, Łódź
+48 503-011-353
Blog
18/11/2021

Jak dbać o odzież skórzaną?

Ubrania wykonane ze skóry wymagają specjalnego traktowania. Wynika to z faktu, że ich specyficzny materiał potrzebuje dobrze dostosowanej do niego pielęgnacji. Dzięki temu sprawisz, że Twoja odzież zachowa nienaganny wygląd na lata i będzie prezentować się zjawiskowo.

Jak dbać o odzież skórzaną?

Jak pielęgnować skórzane ubrania?

Aby przeprowadzić odpowiednie czyszczenie takiej odzieży, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z metką producenta. Zdarza się, że niektóre rodzaje skór potrzebują nieco innego traktowania. Najogólniej mówiąc, bezpiecznie jest wytrzeć ubranie wilgotną ściereczką, a następnie osuszyć. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością wody. Przemoczenie skórzanego materiału może skutkować jego nieodwracalnym zniszczeniem. Nie używaj również żadnych detergentów ani środków chemicznych. Miękka ściereczka i woda w zupełności wystarczą.

 

Po wykonaniu czyszczenia można zaaplikować na odzież balsam do skóry. Ten środek sprawi, że materiał będzie miękki, błyszczący i odpowiednio natłuszczony. Warto zastanowić się także nad konserwacją swojej skórzanej odzieży. Wybierz odpowiedni impregnat, aby zabezpieczyć ubrania przed szkodliwym działaniem wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Korzystając z naszej usługi szycia na miarę ze skór naturalnych w Łodzi, doradzimy Ci także w kwestii pielęgnacji.

 

Jak przechowywać odzież skórzaną?

To równie istotny element dbania o wyroby skórzane, o którym nie można zapomnieć. Należy pamiętać, że materiał ten jest podatny na odkształcenia i pęknięcia. Nieodpowiednie przechowywanie może więc spowodować jego trwałe zniszczenie.

 

Najrozsądniej jest umieścić odzież w szafie na pojedynczych wieszakach w pokrowcach. Wówczas unikniesz ich niekorzystnego ocierania się o siebie oraz powstawania odgnieceń. Jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć odzież przed molami, umieść w jej kieszeniach specjalne saszetki (np. z szałwią lub lawendą). Warto także zaznaczyć, że niedopuszczalne jest składanie ubrań skórzanych w kostkę.

 

Czytaj dalej: Sztuka noszenia ramoneski. Jak robić to ze stylem?

Wstecz