0
Łucznicza 21, Łódź
+48 503-011-353
Blog
24/03/2022

Kurtki skórzane idealne na motocykl

Miłośnicy jednośladów muszą zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Chodzi tu nie tylko o kwestie bezpieczeństwa, ale pewnego rodzaju zwyczaj. Zdecydowana większość motocyklistów sięga po charakterystyczne skórzane kurtki, które stanowią zarówno element ochronny, jak i ozdobny.

Kurtki skórzane idealne na motocykl

Dlaczego motocykliści wybierają skórzane kurtki?

Jak już zostało wspomniane, skórzane kurtki wpływają przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa motocyklistów. W razie upadku nie ulegają one zniszczeniu tak łatwo, jak odzież materiałowa, dzięki czemu lepiej chronią ciało przed potencjalnymi uszkodzeniami. Oferujemy naprawy i przeróbki skórzane w Łodzi, dlatego doskonale wiemy, jak wiele jest w stanie wytrzymać odzież z naturalnego materiału.

Kurtki skórzane ponadto świetnie zabezpieczają skórę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chłodny wiatr czy niespodziewane opady deszczu. Słowem, garderoba z naturalnych materiałów okazuje się niezwykle praktyczna podczas przejażdżek na jednośladzie. Z kolei kurtki tekstylne nie mogą zapewnić tak dobrego utrzymywania ciepła czy ochrony przed przemakaniem.

 

Jaką kurtkę skórzaną na motocykl wybrać?

Trudno odpowiedzieć na powyższe pytanie jednoznacznie, bowiem wiele zależy od indywidualnych preferencji motocyklisty. Ogólnie rzecz biorąc, warto zwrócić uwagę na to, aby kurtka była dobrze dopasowana. Za mały rozmiar może krępować ruchy kierowcy, co może okazać się niebezpieczne. Z kolei zbyt luźny krój przełoży się na zmniejszenie ochrony przed uszkodzeniami w razie upadku.

 

Jak już zostało wspomniane, jest to nie tylko efektowny element garderoby, ale także dodatkowa ochrona dla kierowcy. Z tego powodu zdecydowanie nie warto oszczędzać na tym zakupie. Na naszej stronie znajdziesz wysokiej jakości kurtki skórzane, które świetnie sprawdzą się podczas przejażdżek na jednośladzie. Oferujemy także szycie na miarę ze skór naturalnych, dzięki czemu możesz stworzyć taką odzież wierzchnią, jaką tylko zechcesz.

 

Czytaj dalej: Najpopulraniejsze rodzaje futer naturalnych

Wstecz